piątek, 5 lutego 2016

Miedziane


Piwo Miedziane

Moje oceny:
barwa: 8/10
smak: 5/10
zapach: 5/10
piana: 6/10
opakowanie: 9/10
średnia: 6.6/10

Ocena: 5/10

Informacje:
ekstrakt: 13.6%
alkohol: 5.2%
kraj: Polska
cena: około 4 zł / 0.5 l (Netto)

Podczas zakupów natknąłem się na coś ciekawego. Dopiero w domu doczytałem jednak, że to altbier.. Fajnie, Miedziane z Manufaktury Piwnej, sprawdźmy!

Piwo prezentuje się całkiem nieźle. Etykieta nawiązuje do nazwy piwa. Sama nazwa także ładnie wkomponowana jest w zarys tanka. Po dokładniejszych oględzinach okazuje się, że piwo jest uwarzone według receptury Marcina Chmielarza (pozdro Mason!) :) Na kontrze jak i na froncie znajduje się bardzo wiele informacji o stylu i jego pochodzeniu, za to wielki plus. Minus niestety za "koncernowy" styl opisu surowców wrzuconych do kotła :P Na szczycie ładny kapsel miedziany pasujący do całości.

Piwo nalewa się z całkiem przyzwoitą, jednak mało trwała pianą. Pozostaje po niej kilka wysepek w odcieniu przybrudzonej bieli i nieznaczna koronka na szkle. Piwo jest bardzo ładnej miedzianej barwy, jest także klarowne.Piwo Miedziane po przelaniu

W aromacie dzieje się coś nieciekawego. Spodziewałem się zdecydowanej bazy słodowej z lekka nutą karmelu. Jest tutaj natomiast utlenienie miodowe, które nie robi najlepszego wrażenia. Po chwili dochodzi nuta karmelowa i podbudowa słodowa. Jest także bardzo delikatna nuta tostowa.

W smaku piwo jest niestety z początku lekko miodowe. Dopiero następnie dochodzi całkiem fajna karmelowość. Wyczuwalne są nuty zbożowe, zmieniające charakter piwa w kierunku wytrawnego. Jest też całkiem niezła goryczka. Posmak po piwie jest fajnie herbaciany z domieszką kwiatową. Wysycenie powyżej średniej ale idealnie pasuje.

Piwo jest całkiem niezłe ale szalu nie robi, spróbować można, wypić i raczej zapomnieć :P  :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz