środa, 10 lutego 2016

Hen's Tooth


Piwo Hen's Tooth
Moje oceny:                                  
barwa: 7/10                                           
smak: 6/10                                 
zapach: 6/10
piana: 7/10
opakowanie: 4/10
średnia: 6/10

Ocena: 6/10

Informacje:
ekstrakt: nie podano
alkohol: 6.5%
kraj: Szkocja
cena: około 4.50 zł / 0,5l (Lidl)

Dziś kolejny "wynalazek" z odległej już promocji w Lidlu. Ciekawe czy będzie jak reszta, czyli tragiczny, czy tez może piwo zaprezentuje sobą jakiś poziom. Oto Hen's Tooth - sprawdźmy!

Etykieta piwa na pewno nie powala, jednak nie znaczy to, że jest wybitnie brzydka. Wysoko postawiona poprzeczka w kategorii piwnych etykiet za sprawą coraz to lepszych pomysłów polskich rzemieślników zwyczajnie sprawia, że Hen's Tooth prezentuje się zwyczajnie. Kontra także pozostawia wiele do życzenia, gdyż zawiera jedynie informacje o ilości alkoholu.. Do tego dochodzi nieciekawy, goły kapsel.. Szkoda. Niemniej jednak ta prostota coś w sobie ma ;)


Piwo nalewa się z obfitą, białą pianą. Dość szybko zaczyna się ona dziurawić, jednak pozostaje na powierzchni stosunkowo długo. Ponadto pozostawia po sobie nie najbrzydszy lacing, czyli koronkę na ściankach szkła. Piwo jest barwy herbacianej, chwilami wpadającej w lekką miedź. Jest klarowne.


Piwo Hen's Tooth po przelaniu

W aromacie odczuwalne są zdecydowane nuty jabłkowe. Początkowo kwaśne i zielone jabłko, jednak z czasem robi się ono coraz bardziej dojrzałe. Zastanawiam się czy jest to wada w postaci aldehydu octowego, który takimi nutami się charakteryzuje, czy też to piwo po prostu ma taki charakter. Ponadto wyczuwalne są lekkie nuty karmelowe. Nie ma może rewelacji, ale aromat należy jednak do całkiem przyjemnych.

W smaku piwo jest bardzo sesyjne i lekkie mimo swojego woltażu. Jest tutaj zdecydowane jabłko jednak raczej w słodkiej formie a nastepnie pojawia się całkiem niezła ziołowa goryczka. Całość kontruje lekki karmel, jednak mimo to odczucie w ustach jest drętwe i cierpkie. Wysycenie dość wysokie, jednak to zdecydowanie piwu pomaga.

Wyraxnie jabłkowe i kwasne w aromacie piwo, w smaku staje się całkiem fajnym w odbiorze ejlem. Nie ma szału, jednak w odpowiedniej cenie podczas letniej imprezy w plenerze odpowiednia ilośc umili wieczór ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz