wtorek, 5 kwietnia 2016

IPA Gold


Piwo IPA Gold

Moje oceny:                                  
barwa: 5/10                                           
smak: 3/10                                 
zapach: 2/10
piana: 2/10
opakowanie: 2/10
średnia: 2.8/10

Ocena: 2/10

Informacje:
ekstrakt: nie podano
alkohol: 4.1%
kraj: Szkocja
cena: około 4.50 zł / 0,5l (Lidl)


Kolejne piwo z Lidla, z tygodnia brytyjskiego. Tym razem jest to IPA Gold z Greene King'a. Po nim jednak nie spodziewam się niczego dobrego.. Sprawdźmy!

Piwo prezentuje się nie najgorzej, jednak do najładniejszych etykiet mu daleko. No dobra, jest mocno średnio. Brak informacji nie powinien dziwić, jedynie napisali o zawartości alkoholu. Kapsel zawsze mi się podobał, choć jest prosty i mało złożony.

Piwo nalało się ze średniej wielkości pianą, która już przy nalewaniu zaczęła się dziurawić i brzydko wyglądać. Opada z szybkością koncerniaka i pozostaje po niej niewielka warstewka na powierzchni. Barwa piwa jak nazwa wskazuje jest jasno złota, piwo jest także niestety zdecydowanie i głęboko odfiltrowane.

Piwo IPA Gold po przelaniu

W aromacie odczuwalny jest sam syf.. I tu nawet mi się nie chce szukać nic fajnego.. a raczej nic fajnego nie ma. Po otwarciu butelki odczuwalny zdecydowany skunks oraz kwas izowalerianowy w takiej nieprzyjemnej skarpetowej formie.. Na szczęście trochę się to redukuje i ze szkła tak nie capi. Przyjemna jest tutaj jedynie lekka kwiatowość i może lekka żywica.

W smaku jest ciut lepiej ale nie ma się co spodziewać jakiejś petardy. Piwo ma nawet goryczkę i to całkiem fajną, chociaż raczej taką jak pils a nie IPA.. Pije się je dość nieźle ale to dlatego, że jest zdecydowanie wodniste. No, nie warto się rozpisywać. Słabiutko.

Piwo kupiłem z czystej ciekawości i tutaj potwierdza się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Zastanawia mnie jak może ono normalnie kosztować ponad 10 zł.. Ktoś to kupuje?!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz